Про полив

Автоматична система поливу - це інженерно-технічний комплекс, який забезпечує автоматизоване, безперебійне і автономне (без втручання людини) зрошування заданих площ.


Система автоматичного поливу має такі достоїнства:

 • Відсутність «людського чинника». Полив здійснюється автоматично і не вимагає участі людини; Полив відбувається в найбільш відповідний час (рано вранці і пізно увечері);
 • Заощадження особистого часу і витрат на оплату садівника;
 • Просте управління системою;
 • Довговічність, надійність;
 • Належний відхід за рослинами. Запорука здорового і красивого ландшафту;
 • Стаціонарність (систему не треба демонтувати на зимовий період).


Система автоматичного поливу складається з таких основних компонентів:

 • контроллер управління;
 • електромагнітні клапани;
 • дощують;
 • датчик погоди;
 • дистанційний пульт управління.
Роторный дождеватели Электромагнитный клапаны Контроллер управления
Дощовики Електромагнітні клапани Контролер управління 
Датчик погоды
Датчик погоди

Основні принципи системи автоматичного поливу

Автоматическая система полива

Контроллер – це "мозок" системи. Він управляє електромагнітними клапанами, забезпечуючи їх почергове включення. Коли клапан закривається, контроллер відкриває полив наступної зони, яка була запрограмована. Цей процес називається циклом поливу. За допомогою контроллера можна запрограмувати певні дні поливу, час включення зон, тривалість поливу кожної зони. Деякі контроллери оснащені додатковими функціями - сезонне регулювання, можливість підключення дистанційного пульта управління та ін., які покликані оптимізувати роботу системи. Також існують автономні контроллери, які не вимагають мережі 220v, а працюють за допомогою батареї (9v).


Електромагнітний клапан управляє групою дощують, що утворюють зону поливу. Кількість зон на ділянці залежить від багатьох чинників: складності дендроплана, ландшафту, параметрів водозабору. Відповідно, скільки зон поливу буде на ділянці, стільки і необхідно електромагнітних клапанів. Кожен клапан пов'язаний кабелем зі встановленим контролером.


Дощують (спринклери - від англ. Sprinkler) - це невід'ємна частина системи автоматичного поливу. Саме вони відповідають за те, що розпиляло і забезпечують подання води рослинам. Величезний асортимент поливальних голівок дозволяє утілити будь-який, навіть найскладніший проект. Підбір тих, що дощують - один з найбільш важливих моментів при проектуванні. Можливість "захоплення" зрошуваної площі дощує (радіус поливу) коливається від 0,6 до 30 м! Різні види форсунок можуть полити як невеликі клумби, альпійські гірки, так і величезні муніципальні ділянки, футбольні і гольф поля!


Датчики погоди і метеостанції. На сьогодні без них не обходиться жодна ділянка! При дощі, сильних поривах вітру або заморозках метеостанція відключить полив. Тим самим, захистить рослини і запобіжить даремній витраті води. Саме датчик погоди потурбується про своєчасність, доцільність поливу і економії витрат.


Дистанційний пульт управління дозволить управляти поливом без втручання в програму контроллера! З його допомогою можна не лише продемонструвати роботу системи поливу поза запрограмованими запусками, але і додатково полити ту або іншу зону ділянки. Цей зручний аксесуар зробить систему легкодоступною для хазяїна і надасть допомогу монтажникові при запуску і наладці системи.


Автоматична система поливу стане незамінним помічником, як для хазяїв приватних садиб, так і для муніципальних підприємств і власників спортклубів!


Якщо ви робите послуги з озеленення і благоустрою, представляєте монтажну або будівельну організацію, то цей напрям стане для вас логічним доповненням списку послуг, що робляться вами, і джерелом додаткового доходу!