Про монтаж систем поливу

Монтаж автоматичної системи поливу

Монтаж автоматичної системи поливу найбільш відповідальний етап реалізації проекту. Від майстерності і професіоналізму бригад фірми ”Еліт Сервіс" залежить тривала і безперебійна робота усієї системи автоматичного поливу. Частина робіт по монтажу системи поливу робиться паралельно, частина в строгій послідовності. Усі роботи можна розділити на наступні етапи:


Прокладення траншей

До прокладення траншей для автоматичних систем поливу можна приступити відразу, як тільки з об'єкту виробництва робіт йде важка техніка і здійснено планування землі. Вийнятий грунт складається безпосередньо уздовж траншеї, що зручно для подальшої зворотної засипки і трамбування.

Для замовників завжди є дуже болючим питання установки систем поливу на ділянках із вже існуючими газонами і доріжками. Проте відпрацьована технологія дозволяє домагатися практично 100осстановления існуючих газонів, а під дорожніми покриттями пробиваються канали для прокладення трубопроводу, що дозволяє, не ушкоджуючи доріжок якісно протягнути магістраль. Через 15-20 днів з моменту закінчення монтажу автоматичної системи поливу, слідів прокладення комунікацій не залишається. Поверхня газону залишається ідеально рівною!


Монтаж трубопроводів автоматичного поливу

На цьому етапі дуже важливий контроль якості і надійності, а так само правильне ущільнення різьбових з'єднань. Як правило, труби в грунт укладаються незахищено, тому на цьому етапі робіт важливо виключити попадання в траншеї будівельного сміття і інших предметів, здатних пошкодити трубопроводи автоматичного поливу при подальшій зворотній засипці грунту, його трамбівці і надалі при експлуатації.


Під'єднування системи

 1. Зверніться до детального опису місця під'єднування системи (МПС) в загальному уявленні про систему поливу
 2. Відключіть подання води.
 3. Викопайте траншею і укладіть подаючу лінію.
 4. Виріжте в подаючій лінії ділянку розміром 25 мм, встановіть трійник на трубу і затягніть пресуючими гайками.
 5. Встановіть штуцер і замочний вентиль.
 6. Для полегшення доступу до замочного вентиля встановите короб.
 7. Знову подайте воду до місця проживання.


Монтаж блоків автоматики і напірного вузла системи автоматичного поливу

Дуже відповідальний етап. Окрім необхідності виконання робіт відповідно до існуючих норм (ГОСТ, СНиП і д.р.) в частині гідравліки і електротехніки, потрібна гранична акуратність і «технічна естетика».

Блок управління поливом виконується в одному з трьох варіантів : ручному, напівавтоматичному і повністю автоматичному. Блок автоматичного управління поливом включає одноканальний або багатоканальний мікропроцесорний контроллер, вентильний блок або електромагнітні клапани. Саме з цими вузлами і блоками замовникові доведеться стикатися в повсякденному житті, вони завжди на видноті, тому вони повинні органічно вписуватися в існуючий ландшафт і інтер'єр.


Прокладення магістральної лінії

 1. Використовуючи стрічку (чи аерозоль) для маркіровки, позначте лінії трубопроводів, починаючи від місця під'єднування системи і закінчуючи місцем розташування розподільної гребінки.
 2. Покладіть поліетиленову плівку уздовж відміченої на газоні траси траншеї на відстані 60 см від місця розміщення труби.
 3. За допомогою плоскої совкової лопати зніміть дерен, зрізуючи смугу шириною 30 см і завтовшки 4-5 см Скачайте його і помістіть дерен і землю на поліетиленову плівку.
 4. Прокладення траншеї : звіртеся з місцевими нормами і правилами. Якщо у вашому районі відсутні норми на глибину прокладення траншеї для магістральної лінії, прокладай траншею глибиною 25-50 см Ця операція може бути виконана вручну або за допомогою траншеєкопача, який можна узяти в оренду.
 5. Прокладення труби під пішохідною доріжкою або дорогою : З використанням молотка: встановіть заглушки на обидві сторони оцинкованої труби і забийте її на місце за допомогою молотка.
 6. Встановіть запобіжник зворотного потоку відповідно до місцевих норм і правил.
 7. Прокладення труби : покладете труби і фітинг поряд з траншеєю відповідно до їх майбутньої установки. Будьте уважні і не допускайте попадання бруду всередину труби.
 8. Розпочніть з місця під'єднування системи (чи запобіжника зворотного потоку, якщо це можливо); відміряйте, відріжте і встановіть трубу до останнього відгалуження або відведення.
 9. Зворотна засипка магістральної лінії .


Пуско-наладка системи автоматичного поливу

Напевно, самий хвилюючий момент для замовника, і урочистий для проектувальників і монтажників. На цьому етапі здійснюється запуск напірного вузла, точне налаштування секторів поливу тих, що дощують, програмування облаштувань управління.

Cистемы автоматического полива


Норми поливу

Норми поливу будуть різними для різних рослин, видів грунту і клімату. Нові газони повинні підтримуватися зволоженими, знову пересаджені кущі повинні поливатися щодня або через день. Укорінені рослини вимагають глибшого але менш частого поливу. Нижче приведені деякі ради


Раді з поливу

 1. Не включайте більше за один клапан за один раз.
 2. Поливайте рано вранці, коли зазвичай вітер слабкий, а натиск сильний. Полив в уранішні години також зменшить випар. Полив вечірньої пори допустимий, але не рекомендується. Поливши вдень викликає опіки листя рослин
 3. У більшості випадків газони вимагають поливу 40-50 мм води в тиждень (10 л в добу на м2). У посушливих і жарких районах потрібно інтенсивніший полив.
 4. Активуйте вашу систему в ручну кожного тижня, що б переконатися в її належній роботі. Для забезпечення хорошої роботи тих, що дощують рекомендується перевірка і чищення встановлених фільтрів.