Газон

Облаштування газонів


Одним з основних елементів ландшафтного дизайну саду є газон. Трав'яний газон - це ділянка грунту, засіяна злаками, що утворюють щільний дерен. Трав'яну поверхню газону регулярно стрижать, щоб вона була рівною; така поверхня здатна витримувати деяке навантаження, коли по ній ходять. На фоні газону гармонійніше сприймаються інші елементи ландшафтного дизайну, він завершує цілісну картину саду. Газони створюють здоровий мікроклімат і позитивно впливають на екологію ділянки. За допомогою газону можна створити сприятливу атмосферу затишку і спокою. Газон є декоративною прикрасою саду, проте цінують його не лише за це. Зелені трав'яні покриви позитивно впливають на психічне і фізичне здоров'я людини. Красивий і доглянутий газон радує своїх власників і є символом їх благополуччя, престижу і певного статусу в суспільстві. Облаштування газону є непростою справою, яка вимагає значних витрат часу і праці. Для створення якісного газону необхідно мати багато знань і певний досвід. Облаштування газону слід довірити фахівцям. Вартість кожного конкретного газону варіюється залежно від його виду, об'ємів необхідних для його облаштування підготовчих ландшафтних робіт і власне об'ємів робіт із створення газону.


Газоны партерные, садово-парковые, мавританские, спортивные, рулонные газоны парковки, устройство, создание (Киев, Украина)


Існують такі види газонів :


 • партерні газони
 • садово-паркові
 • мавританські газони
 • газони спеціального призначення (спортивні газони, газон-парковки і ін.)


Якщо створення газону проводиться одночасно з комплексом робіт по благоустрою і озелененню території ділянки, то такий варіант є найбільш вдалим. Це дозволить на порядок понизити його вартість і полегшити роботу професіоналів. Роботи по облаштуванню газону можуть починатися тільки тоді, коли будуть закінчені інші роботи по благоустрою території, а саме прокладення доріжок, систем дренажу і організованого поливу, декоративного освітлення. Також необхідно, щоб були завершені роботи по озелененню ділянки.


Технологія укладання рулонних газонів.


Перед тим, як укладати на ділянку газон, необхідно провести попередню підготовку грунту для формування газону. Для цього треба виконати наступні види робіт. Очистити ділянку від бур'янів, старої трави, каменів і будівельного сміття. Провести нівеляцію. Ділянка повинна мати необхідний ухил для поверхневого стоку вод і дренажу. Провести фрезерування або скопати поверхню грунту на глибину 5-10 см Рівномірно насипати на поверхню ділянки родючий шар грунту, обробити поверхню фрезою і вирівняти граблями поверхню. Товщина якісного родючого шару грунту для покриття нових будівельних ділянок повинна складати 8-10 см Рівень поверхні родючого шару грунту має бути на 2 см нижче рівня доріжок на ділянці, враховуючи, що після укладання готового газону поверхні будуть врівень. Укотити поверхню важким катком (100-200кг) для ліквідації подальших, що нерівномірних, що просіли. Необхідно полити газон відразу після укладання. Полив нового укладеного газону проводиться щодня в течії перших семи днів, а потім наступного тижня – через день або через два дні, залежно від сезону і від кількості опадів. Кращий час для поливу - ранній ранок і пізній вечір. Косіння нового газону проводиться тільки через 5-7 днів після його укладання. При цьому скошування трави на дуже велику глибину не допустиме (рекомендована висота скошування, в цьому випадку, складає 6-8 см).


Переваги рулонного газону перед іншими методами створення газону. Можливість моментального озеленення території після завершення будівельних робіт. Дуже висока якість газону (густина, насичений колір). Укладання рулонного газону проводиться з весни до глибокої осені. У течії трьох тижнів можливе виправлення дефектів планування грунту, шляхом тієї, що підсипає під рулони грунту в місцях тієї, що просіла. Газони в течії року не треба полоти, оскільки густа, здорова дернина не дає розвиватися бур'янам.


Устройство, укладка травяного, рулонного газона, стрижка, полив


Результат видно відразу !


Хоча ми пам'ятаємо, що посадити газон - це навіть не півсправи.


Хорошому газону потрібна:


 • регулярна стрижка (не менше 20-30 разів за сезон);
 • регулярний полив;
 • підрівнювання країв газону;
 • внесення добрив кожен сезон навесні або спочатку літа;
 • прочісування газону спеціальними граблями;
 • знищення викинутих черв'яками шматочків землі;
 • знищення бур'янів і моху у міру їх появи;
 • провітрювання газону проколюванням;
 • мульчування поверхні грунту на газоні;
 • регулярне підмітання газону;
 • боротьба з острівцями бурої трави;
 • накочення газону, у разі потреби, газонним катком.


Головне - це відхід, як втім, і за іншими елементами саду. Тільки при дотриманні усіх умов Ви маєте право розраховувати на якісний газон, який радуватиме не лише Вас, але також і Ваших дітей і онуків.